Vítejte na AustraliaExpert Česká republika!   zaregistrovat nebo přihlásit.Nabídka kurzů

Vyhledávání škol

StudyPlanner

Porovnávač cen

Akční nabídky

Knihovna informací

Naše služby

Co je třeba vědět...

aktuality

Velký přehled změn ve studentských vízech

Téma: Informace

Datum: 12.07.2010

V posledních měsících jsme měli možnost zaznamenat několik důležitých i méně důležitých změn týkajících se studentských víz. Změny přicházely v platnost postupně a proto jsme se rozhodli uveřejnit jejich výčet v jednom přehledném seznamu:

Změna vízového poplatku

DIAC upravil výši vízového poplatku za podání žádosti o studentské vízum. V případě podání žádosti online se vízový poplatek změnil z 540 AUD na 550 AUD. V případě podání žádosti na ambasádě ve Vídni se poplatek mění z původních 345 EUR na současných 400 EUR.

Online žádosti jsou vyřizovány ještě rychleji

Zájemci o studium, kteří do Austrálie cestují za jazykovým studiem nebo jiným studiem vyjma odborných kurzů (tzv. VET), žádají o vízum v režimu assessment level 1, tedy v kategorii s nejnižší rizikovostí. Tito zájemci o studium mohou podávat své žádosti o studentská víza již delší dobu online. Vyřízení takto podaných žádosti bylo již od samého počátku poměrně rychlé a netrvalo obvykle více než několik dní. Nyní je podání ještě rychlejší. Většině klientů nyní zajišťujeme vízum již do několika minut od podání elektronické žádosti.

Změna pravidel pro určování ass.levelu u kombinovaných studijních balíčků

Tato informace je důležitá pro všechny, kteří odjíždějí do Austrálie a mají v úmyslu kombinovat více kurzů z odlišných vzdělávacích sektorů. Mezi nejčastější kombinace patří například úvodní jazykový kurz s návazností na odborný kurz (tzv. VET), nebo odborný kurz (tzv. VET) s návazností na bakalářské studium na některé z australských univerzit. Pro určení známky rizikovosti assessment level bylo dříve rozhodující v jakém assessment levelu se nacházel hlavní, tedy poslední kurz v pořadí. Nyní je určován assessment level pro celou žádost dle nejhorší známky assessment level bez ohledu na pořadí kurzů.

Assessment levely pro Českou republiku prozatím bez změny od 09/2008

Poslední změny týkající se assessment levelů pro Českou republiku proběhly v září 2008, kdy došlo ke snížení rizikovosti u všech vzdělávacích sektorů na úroveň nejnižšího rizika – tedy assessment level 1. Jediný vzdělávací sektor, který zůstal a i nadále zůstává v assessment level 2, jsou odborné kurzy (tzv. VET).

Vyšší požadavky na finanční krytí žadatelů o studentská víza

Zatímco dříve bylo požadováno finanční krytí na pokrytí životních nákladů v Austrálii ve výši 12.000 AUD na 1 rok pobytu, nyní je pro stejné období požadováno finanční krytí ve výši 18.000 AUD. Požadavky na dostatečné finanční zabezpečení žadatelů o studentská víza jsou platná pro všechny žádosti bez ohledu na assessment level. V případě assessment level 1 je postačující prokázat dostatečné krytí formou prohlášení (součást online žádosti o vízum). V případě žádostí podávaných v assessment level 2 ve Vídni, je nutné finanční krytí prokázat, nejčastěji formou bankovních výpisů z účtu.

OSHC pojištění se musí předplácet na celou délku víza

Doposud bylo třeba prokázat dopředu uhrazené zdravotní pojištění OSHC na maximálně 12 měsíců dopředu s tím, že OSHC bylo možné, v případě pobytů delších jednoho roku, doplácet na místě. Nyní je třeba předplatit OSHC na celou délku pobytu. Pokud jste si tedy zvolili např. tříleté bakalářské studium, je třeba prokázat úhradu OSHC na celé 3 roky dopředu. V případě předčasného ukončení pobytu je nevyužitá část OSHC samozřejmě refundovatelná.

 

AustraliaExpert portál

O portálu AustraliaExpert

StudyPlanner - plánovač studia

PriceTotal! - porovnávač cen kurzů

Jak vyhledávat kurzy a školy

Uživatelský účet AustraliaExpert

AE asistenční služby

Služby a výhody pro klienty

Kontakty v ČR a Austrálii

Studium v Austrálii v 5ti krocích

Ubytování v Sydney - vybavené byty

Zajišťování turistických víz

Vyžádání kalkulace studia na míru

AE průvodce studijními pobyty

Proč studovat v Austrálii

Kurzy v Austrálii

Australské lokality

Studentské vízum do Austrálie

Turistické vízum do Austrálie

Práce v Austrálii

Ubytování v Austrálii

Zdravotní pojištění OSHC

Letenky do Austrálie - časté dotazy

Zajímavé blogy z Austrálie

Jak sestavit plán svého studia?

© 1995-2012 CZEKO Group, s.r.o.
Education & Travel Connections. Všechna práva vyhrazena.

Podmínky užívání

Ochrana osobních údajů

Pravidla pro registrované uživatele