My status

Vítejte na AustraliaExpert Česká republika!   zaregistrovat nebo přihlásit.Nabídka kurzů

Vyhledávání škol

StudyPlanner

Porovnávač cen

Akční nabídky

Knihovna informací


Knihovna informací

Knihovna informací > AE průvodce studijními pobyty > Letenky do Austrálie - časté dotazy

Letenky do Austrálie - časté dotazy

  

 

 

Časté dotazy k letenkám do Austrálie

 

 

FAQ: Letím do Austrálie studovat, mám si zakoupit jednosměrnou letenku nebo zpáteční?
Pokud cestujete do Austrálie na studentská víza, můžete si zvolit zda si zakoupíte letenku zpáteční nebo jednosměrnou. Legislativa Vás v tomto směru nijak neomezuje. V případě zakoupení zpáteční letenky je třeba počítat s její maximální platností jednoho roku od čerpání první cesty. Jednosměrná letenka stojí průměrně 65% ceny letenky zpáteční. Zakoupení dvou jednosměrných letenek (první pro cestu do Austrálie a druhou později pro cestu zpět) bude v součtu vždy nákladnější než zakoupení obou cest v rámci jedné zpáteční letenky.

 

Pokud tedy víte, že zpáteční letenku nejpozději do roka od čerpání první cesty využijete, je výhodnější zakoupení zpáteční letenky. Pokud předpokládáte, že se do roka zpět nevrátíte, nemá smysl zpáteční letenku kupovat. Zpáteční cesta by Vám totiž propadla. Letenku nelze v případě nevyužití zpáteční cesty vrátit, refundovat ani převést na jinou osobu.

 

 

FAQ: S jakým předstihem má smysl letenku rezervovat?
Obecně platí: čím dříve, tím lépe. Při provádění rezervace je však počítat s tím, že provedená rezervace v rezervačním systému vydrží platná pouze po omezenou dobu. Platnost rezervací si určují jednotlivé letecké společnosti. O platnosti rezervace Vás v okamžiku jejího provedení budeme vždy informovat. Letenku je následně třeba zakoupit před vypršením platnosti rezervace.

  

FAQ: Je možné si zakoupit zpáteční letenku s otevřeným datem návratu?
Tento typ tarifů se dnes již v podstatě neprodává. Všechny cenově výhodné tarify zpátečních letenek musí mít nastavený konkrétní datum návratu. U mnoha tarifů je však možné provést první změnu data pro návrat zdarma. Tyto tarify tak v podstatě plní funkci otevřené letenky.

  

FAQ: Získám jako držitel studentské karty ISIC nebo jiné podobné karty slevu na letence?
Marketingové strategie leteckých společností se mění a v dnešní době držení studentských průkazů nepředstavuje žádnou výhodu pro jejich držitele při nákupu letenky. Speciální tarify jsou otevřeny všem, případně jsou omezeny věkem cestujících nebo se jedná o tzv. "nego tarify", tedy naše speciální tarify AustraliaExpert.

 

 

FAQ: Co je to Stop Over?
Jako Stop Over je označována možnost zastavit na několik dní v místě, kde v rámci své cesty do/z Austrálie přestupujete. Možnost Stop Overu je dána příslušným tarifem Vaší letenky a také výběrem letecké společnosti. V případě Korean Air je možnost zastavit se v Seoulu, Cathay Pacific nabízí zastávku v Hong Kongu a Singapore Airlines v Singapuru. Samotný Stop Over je obvykle zdarma, v celkové ceně letenky se Vaše naplánovaná zastávka projeví jen nepatrně a to díky vyšším letištním taxám souvisejícím s dvojím využitím přestupového letiště.

 

 

FAQ: Kolik mohu s sebou mít zavazadel?
Nejčastějším limitem pro hlavní zavazadlo je 30 kg, v některých případech méně - 20 nebo 23 kg. U některých leteckých společností je počet zavazadel omezen na jedno, jinde jejich počet není rozhodující a záleží pouze na celkové hmotnosti. Vždy je třeba se tedy detailně informovat před zakoupením vybrané letenky. Vedle hlavního zavazadla můžete mít ještě příruční zavazadlo, které si s sebou berete na palubu letadla. Přiruční zavazadlo by nemělo přesáhnout hmotnost 7 kg, v praxi jej ale letecké společnosti obvykle cestujícím neváží.

  

FAQ: S jakými bezpečnostními omezeními mohu počítat?
Na palubu letadla není možné brát jakékoliv ostré předměty jako nůžky, nože, pilníčky apod. Omezení platí rovněž pro jakékoliv tekutiny, gely, spreje, pěny nebo pasty. Tyto je možné převážet v max. množství 100 ml. od jednoho druhu a to pouze ve speciálních uzavíratelných igelitových sáčcích. Celkové množství tekutin nesmí přesáhnout 1 litr na osobu.

 

 

AustraliaExpert portál

O portálu AustraliaExpert

StudyPlanner - plánovač studia

PriceTotal! - porovnávač cen kurzů

Jak vyhledávat kurzy a školy

Uživatelský účet AustraliaExpert

AE asistenční služby

Služby a výhody pro klienty

Kontakty v ČR a Austrálii

Studium v Austrálii v 5ti krocích

Ubytování v Sydney - vybavené byty

Zajišťování turistických víz

Vyžádání kalkulace studia na míru

AE průvodce studijními pobyty

Proč studovat v Austrálii

Kurzy v Austrálii

Australské lokality

Studentské vízum do Austrálie

Turistické vízum do Austrálie

Práce v Austrálii

Ubytování v Austrálii

Zdravotní pojištění OSHC

Letenky do Austrálie - časté dotazy

Zajímavé blogy z Austrálie

Jak sestavit plán svého studia?

© 1995-2012 CZEKO Group, s.r.o.
Education & Travel Connections. Všechna práva vyhrazena.

Podmínky užívání

Ochrana osobních údajů

Pravidla pro registrované uživatele