My status

Vítejte na AustraliaExpert Česká republika!   zaregistrovat nebo přihlásit.Nabídka kurzů

Vyhledávání škol

StudyPlanner

Porovnávač cen

Akční nabídky

Knihovna informací


Knihovna informací

Knihovna informací > AE průvodce studijními pobyty > Práce v Austrálii

Práce s garancí umístění exkluzivně u AustraliaExpert


Nová služba: place
ná pracovní stáž v hotelech v Sydney

 

Nestačí Vám jen rady pro hledání práce nebo soupisy nabídek práce? Nechcete "garanci sjednání pracovního pohovoru" ale garanci umístění po Vašem příletu do Austrálie? Naše studentské centrum v Sydney připravilo pro všechny naše nově přijíždějící klienty exkluzivní nabídku placených stáží v oblasti hotelových služeb a provozů.

 


Hlavní výhody programu:

 

 

1) Žádné předchozí zkušenosti nejsou požadovány - učte se a získávejte zkušenosti v tomto oboru za standardní hodinovou mzdu!

 

2) Ideální pro držitele studentských víz s pracovním povolením.

 

3) Vše zajistíte přímo v našem studentském centru - do programu se můžete přihlásit třeba ihned po příletu na první schůzce v našem studentském centru.

 

4) Garance umístění - program zajišťuje náš renomovaný partner - profesionální pracovní agentura SWCA. Kolegové z SWCA jsou k dispozici přímo v prostorách naší kanceláře. Standardní poplatek za účast na programu činí 700 AUD, klienty AustraliaExpert však stojí účast pouze 200 AUD, tato částka je navíc vratná v případě, že by nedošlo k umístění!

 

 

Obecně o práci v Austrálii

 

Pracovní povolení

 

K tomu, abyste mohli v Austrálii pracovat, potřebujete vízum, jehož součástí je pracovní povolení. Právě studentské vízum možnost legální práce během pobytu nabízí. Jako držitelé studentských víz můžete v Austrálii legálně pracovat na poloviční úvazek (20 hodin týdně) během týdnů výuky a bez časového omezení v době oficiálních školních prázdnin.

 

 

FAQ: Nechci v Austrálii studovat, pouze několik měsíců cestovat a pracovat. Nabízí Vaše agentura takovou možnost?

 

Taková možnost neexistuje. Není to otázkou nabídky té které agentury ale platné vízové legislativy, která takovou možnost nenabízí. Vízum pro tento účel sice existuje, jmenuje se Working Holiday, ale občané ČR o něj žádat nemohou. Studium v rámci studentského víza a k tomu připojené pracovní povolení je nejpopulárnější ale zároveň jedinou reálnou variantou.

 

Další informace získáte v sekci studentských víz s pracovním povolením.

 

 

 

Daňové identifikační číslo - TFN 

 

Předtím, než budete moci začít pracovat, budete se muset v Austrálii registrovat jako plátci daní a získat daňové číslo - Tax File Number (TFN). TFN vydává australský daňový úřad - Australian Taxation Office (ATO). O daňové číslo si můžete v Austrálii zažádat online na stránkách www.ato.gov.au. Vaše daňové číslo Vám bude zasláno na Vámi uvedenou poštovní adresu v Austrálii.

 

 

FAQ: Kdo mi pomůže daňové číslo zajistit?

Toto je standardní bezplatná asistenční služba kanceláře AustraliaExpert v Austrálii. Naši kolegové Vám rádi pomohou.

 

 

FAQ: Kdy mohu o daňové číslo zažádat?

Žádat je samozřejmě možné pouze v případě, že jste přijeli na studentská víza a máte tedy možnost legálně pracovat. Důležité je vědět, že o daňové číslo nelze žádat dříve než v den kdy zahájíte studium na své škole v Austrálii.

 

 

FAQ: Co znamená být residentem pro daňové účely?

Resident pro daňové účely platí stejné (nižší daně) jako místní obyvatelé. Sazba daně je progresivní a zvyšuje se úměrně s výší týdenního výdělku. Pokud nejste residentem pro daňové účely, odvádíte max. sazbu z každého vydělaného dolaru. Délka Vašeho pobytu resp. víza má rozhodující vliv na Váš daňový status. Pokud přijíždíte se studentským vízem delším než 6 měsíců, budete residenty pro daňové účely. Většina klientů, kteří plánují v Austrálii delší pobyt, raději sestavuje svůj studijní plán tak, aby jeho celková délka (včetně případných prázdnin mezi kurzy a na konci pobytu) byla rovna nebo delší než 26 týdnů.

 

 

 

Důchodové pojištění 

 

Důchodové pojištění (Superannuation) je formou povinného spoření na důchod. Váš zaměstnavatel povinně odvádí Vaše důchodové pojištění do jednoho z penzijních fondů v Austrálii. Protože v Austrálii pobýváte dočasně a nebudete mít možnost důchodové pojištění čerpat, je možné tyto naspořené prostředky po opuštění Austrálie vyžádat.

 

Základní podmínkou je, že jste trvale opustili Austrálii a Vaše vízum už není platné. Pokud jste opustili Austrálii dříve a Vaše vízum je stále platné, musíte před požádáním o vrácení peněz zneplatnit Vaše vízum. O zneplatnění víza můžete žádat písemnou formou na super.hobart@immi.gov.au nebo svou žádost můžete poslat poštou na adresu:

 

 

Certification of Immigration Status DIAC
GPO Box 1496

Hobart TAS 7001

Australia

 

 

Součástí Vaší žádosti musí být tyto informace:

  •  Typ víza, který požadujete zrušit
  •  Vaše aktuální adresa bydliště mimo Austrálii
  •  Datum, kdy jste Austrálii opustili

 

FAQ: Který penzijní fond má moje peníze?

Pokud neznáte jméno svého penzijního fondu, kontaktujte svého bývalého zaměstnavatele v Austrálii. Alternativně můžete využít online vyhledávací službu "SuperSeeker", která je k dispozici na stránkách daňového úřadu www.ato.gov.au. Do vyhledávacího systému zadáte své datum narození a své daňové číslo (TFN).

 

 

FAQ: Jak zažádat o vrácení peněz z penzijního fondu?

Zažádat o vrácení peněz můžete přímo na stránkách daňového úřadu, nakliknutím na tento link:

 

https://applicant.tr.super.ato.gov.au/applicants/default.aspx?pid=1

 

Po vyplnění a odeslání formuláře obdržíte na svou adresu v ČR šek a to ve lhůtě do 28 dnů od podání žádosti. V některých případech můžete být kontaktování pracovníkem daňového úřadu nebo přímo pracovníkem příslušného penzijního fondu s žádostí o doplnění některých informací nebo naskenování a zaslání dalších dokumentů - nejčastěji kopie pasu.

 

Šek si následně nechte proplatit u své banky v ČR. Je však potřeba počítat s tím, že Vaše banka si naúčtuje poplatek dle svého sazebníku za proplacení šeku a samotné proplacení navíc trvá často i několik týdnů.

AustraliaExpert portál

O portálu AustraliaExpert

StudyPlanner - plánovač studia

PriceTotal! - porovnávač cen kurzů

Jak vyhledávat kurzy a školy

Uživatelský účet AustraliaExpert

AE asistenční služby

Služby a výhody pro klienty

Kontakty v ČR a Austrálii

Studium v Austrálii v 5ti krocích

Ubytování v Sydney - vybavené byty

Zajišťování turistických víz

Vyžádání kalkulace studia na míru

AE průvodce studijními pobyty

Proč studovat v Austrálii

Kurzy v Austrálii

Australské lokality

Studentské vízum do Austrálie

Turistické vízum do Austrálie

Práce v Austrálii

Ubytování v Austrálii

Zdravotní pojištění OSHC

Letenky do Austrálie - časté dotazy

Zajímavé blogy z Austrálie

Jak sestavit plán svého studia?

© 1995-2012 CZEKO Group, s.r.o.
Education & Travel Connections. Všechna práva vyhrazena.

Podmínky užívání

Ochrana osobních údajů

Pravidla pro registrované uživatele