My status

Vítejte na AustraliaExpert Česká republika!   zaregistrovat nebo přihlásit.Nabídka kurzů

Vyhledávání škol

StudyPlanner

Porovnávač cen

Akční nabídky

Knihovna informací


Knihovna informací

Knihovna informací > AE asistenční služby > Studium v Austrálii v 5ti krocích

Studium v Austrálii v 5ti krocích 

 
 

1. Plánování studia a podání přihlášky


Vyhledání kurzu

AustraliaExpert.CZ nabízí řadu nástrojů jak najít správnou školu a správný kurz právě pro Vás.

 

 

Kalkulace nákladů

Nakliknutím na vybraný kurz získáte rychle důležité informace o kurzu a můžete sestavit i rychlou kalkulaci nákladů. Kurz následně můžete odeslat do plánovače studia StudyPlanneru a tam s kurzem dále pracovat a vytvořit kompletní studijní plán včetně detailní nákladové kalkulace pobytu. Nástroj PriceTotal Vám umožní zase rychle porovnat vybraný kurz s totožnými kurzy na jiných školách. 

 

 

Podání přihlášky ke studiu on-line
Jste spokojeni se svým studijním plánem, který jste si vytvořili pomocí nástroje StudyPlanner a jste připraveni podat přihlášku online? Potom stiskněte tlačítko "přihlásit nyní". Po vyplnění osobních údajů v přihlášce budete mít možnost celou přihlášku znovu překontrolovat a následně ji odeslat. Poté obdržíte emailovou zprávu ve kterém Vám potvrdíme, že jsme Vaši přihlášku obdrželi. Vaši přihlášku naleznete v historii podaných přihlášek ve Vašem uživatelském účtu Můj AustraliaExpert.
  

 

 

2. Vyprocesování Vaší přihlášky

 

Vaši přihlášku přepošleme příslušné škole v Austrálii a zprostředkujeme její zpracování. V dalším kroku Vám zašle škola zpět nabídku ke studiu - tzv. "Letter of Offer". Tento dokument obsahuje všechny důležité informace o podmínkách studia. Součástí zaslané dokumentace je také faktura za vybrané studium a Vaše smlouva se školou. Podpisem smlouvy potvrdíte svůj souhlas z předloženou nabídkou ke studiu a obchodními podmínkami školy.

 


 

3. Úhrada studia do Austrálie a potvrzení o přijetí
 

Úhrada studia

Jakmile od Vás obdržíme podepsanou smlouvu se školou, bude možné uhradit studium do Austrálie. Studium můžete uhradit sami přímo do Austrálie nebo prostřednictvím platební služby AustraliaExpert. Pro platby do Austrálie používáme službu Travelex pro korporátní klientelu. Díky tomu neplatíte žádné poplatky za provedení platby a ušetříte oproti platbě ze své banky až 1500 CZK na poplatcích. Měnu AUD navíc pro Vás nakoupíme za výhodnější kurz než který nabízí banky, to může znamenat další úsporu v řádech až tisíců korun!

 

 

Potvrzení o přijetí
Škola vydá na základě přijaté platby dokument potvrzující Vaši přihlášku - tzv. "CoE - Confirmation of Enrolment". Tento dokument budete potřebovat při podání žádosti o studentské vízum. Pokud máte v úmyslu cestovat do Austrálie na turistická víza, škola CoE vystavovat nebude, ale zašle pouze potvrzení o obdržení platby.

 

 

 

4. Zajištění vstupního víza

Vyplnění formuláře žádosti o vízum

Ať již budete žádat o studentské vízum s pracovním povolením nebo o turistické vízum pro krátkodobý pobyt do 3 měsíců, vyřízení potřebného víza Vám pomůžeme zajistit. Jakmile obdržíme od školy formulář CoE, případně potvrzení o přijetí platby, zašleme Vám náš vlastní formulář žádosti o vízum v českém jazyce. Tento formulář je třeba vyplnit a zaslat emailem zpět k nám. V případě, že budete žádat o studentské vízum, zašleme Vám společně s formulářem také námi vystavenou fakturu na vízový poplatek, který účtuje příslušný úřad za projednání žádosti.

 

Ve věci Vaší žádosti Vás bude zastupovat náš registrovaný migrační agent Jiří Mrkvánek, MARA Number: 0532021. V České republice působí pouze 2 specializované agentury včetně AustraliaExpert, které dokáží nabídnout tuto výhodu svým klientům a nechat se zastupovat agentem s migrační licencí.

 

Podrobnější informace o jednotlivých typech víz, možných způsobech podání Vaší žádosti a výhodách migrační licence naleznete v sekci studentská víza a turistická víza v této knihovně informací.

  

 

5. Předodletové přípravy

Letenka
Jakmile máte své vízum, je třeba zajistit si letenku. Velmi doporučujeme nezakupovat letenku dokud vízum nebude uděleno.

 

Ubytování

Rádi Vám zajistíme ubytování dle Vašich požadavků. Studenti velmi často volí ubytování v hostitelské rodině - tzv. Homestay.

 

Pokud plánujete studijní pobyt v Sydney, můžeme Vám navíc nabídnout ubytování ve vybavených bytech za nekomerční ceny. Díky této nabídce naši klienti neplatí žádný poplatek za zajištění ubytování a cena ubytování v bytě odpovídá stejným cenám, jako když byste si ubytování pronajali zcela sami bez zprostředkování agenturou. Ceny ubytování jsou tedy "očesány" o všechny obvykle poplatky a marže. Naše cenová nabídka tak nemá mezi nabídkami jiných agentur konkurenci. Aktuální ceny ubytování ve dvoulůžkových a trojlůžkových pokojích Vám rádi sdělíme na bezplatné infolince 774.808.707.

 

Užitečné tipy před odjezdem

Nyní máte již zajištěné vše důležité, máte zajištěné studium, vízum, letenku i ubytování. Zbývá už jen doladit poslední detaily. V rámci předodletové orientace s Vámi znovu projdeme všechny důležité informace a ujistíme se, že máte vše potřebné zajištěné. Mějte na paměti, že s odletem naše spolupráce nekončí. AustraliaExpert zajišťuje všem svým klientům bezplatnou podporu a zázemí prostřednictvím svého studentského centra v Austrálii.

AustraliaExpert portál

O portálu AustraliaExpert

StudyPlanner - plánovač studia

PriceTotal! - porovnávač cen kurzů

Jak vyhledávat kurzy a školy

Uživatelský účet AustraliaExpert

AE asistenční služby

Služby a výhody pro klienty

Kontakty v ČR a Austrálii

Studium v Austrálii v 5ti krocích

Ubytování v Sydney - vybavené byty

Zajišťování turistických víz

Vyžádání kalkulace studia na míru

AE průvodce studijními pobyty

Proč studovat v Austrálii

Kurzy v Austrálii

Australské lokality

Studentské vízum do Austrálie

Turistické vízum do Austrálie

Práce v Austrálii

Ubytování v Austrálii

Zdravotní pojištění OSHC

Letenky do Austrálie - časté dotazy

Zajímavé blogy z Austrálie

Jak sestavit plán svého studia?

© 1995-2012 CZEKO Group, s.r.o.
Education & Travel Connections. Všechna práva vyhrazena.

Podmínky užívání

Ochrana osobních údajů

Pravidla pro registrované uživatele