My status

Vítejte na AustraliaExpert Česká republika!   zaregistrovat nebo přihlásit.Nabídka kurzů

Vyhledávání škol

StudyPlanner

Porovnávač cen

Akční nabídky

Knihovna informací


Knihovna informací

Knihovna informací > AE průvodce studijními pobyty > Zdravotní pojištění OSHC

Zdravotní pojištění OSHC

 

Povinné zdravotní pojištění pro zahraniční studenty - OSHC

 

OSHC (Overseas Student Health Cover) je povinné zdravotní pojištění pro všechny zahraniční studenty, kteří do Austrálie přijíždějí na studentská víza. Uhrazené pojištění je jednou z podmínek udělení studentského víza.

 

OSHC pojištění rozlišuje dvě sazby pojištění: Single a Family. Pokud do Austrálie na své studentské vízum cestujete sami, vztahuje se na Vás sazba Single. Sazba Family je určena rodinám cestujícím na jedno společné studentské vízum a pokrývá všechny členy rodiny, kteří jsou součástí víza. Těmi mohou být, kromě hlavního žadatele, partner/partnerka a případně děti mladší 18ti let.

 

Náklady na pojištění se odvíjí od délky Vašeho pobytu. Délka pojištění bude propočítána podle celkové délky Vašeho studia včetně případných prázdnin mezi kurzy a také prázdnin v délce 1 měsíce po ukončení studia, které získáte automaticky jako součást Vašeho studentského víza. Sazba pojištění je účtována po měsících a tak celková délka pojištění bude zaokrouhlena na celé měsíce směrem nahoru. V Austrálii nabízejí pojištění OSHC celkem 4 pojišťovny. Každá škola spolupracuje s jednou z těchto pojišťoven:

 

 

Medibank Private - www.medibank.com.au

OSHC Worldcare - www.oshcworldcare.com.au

AHM - www.ahm.com.au

BUPA Australia - www.bupa.com.au

 

 

 

Tip pro Vás:

 

při plánování studia ve StudyPlanneru vždy ve Vaši kalkulaci uvidíte od jaké pojišťovny Vám bylo pojištění do kalkulace připočteno. Částka bude vypočítána automaticky podle aktuálních sazeb pojišťovny a délky Vašeho studijního plánu.

 

 

FAQ: Kdo mi zajistí OSHC pojištění?

Pojištění Vám zajistí škola, kterou jste si vybrali ke svému studiu. Částka za zdravotní pojištění bude škole odeslána spolu se školným a dalšími poplatky.

 

 

FAQ: Od kdy pojištění bude platit?

Školy zajišťují pojištění od prvního dne zahájení studia. Na dny počínaje odletem až do dne před datem nástupu do školy doporučujeme sjednat běžné cestovní pojištění u některé z pojišťoven v České republice.

 

 

FAQ: Kdy dostanu kartičku pojištěnce?

Kartičku pojištěnce dostanete na recepci školy po zahájení studia. Pokud škola nebude během prvních dní kartičku schopna předat a dodá Vám ji se zpožděním, nemějte obavu, pojištěni jste ikdyž kartičku ještě nemáte.

 

 

FAQ: Co když bych nebyl na určitou část pobytu pojištěn?

Toto by se nemělo stát, pojištění je účtováno tak, aby pokrylo celou předpokládanou délku pobytu. Je zodpovědností každého studenta, aby si překontroloval platnost svého pojištění OSHC. V rámci studentského víza nesmíte být v Austrálii ani jediný den nepojištěni. Jakékoliv případné dny navíc si doplaťte přímo na pojišťovně nebo ve škole. Taková situace by byla velkým rizikem nejen v případě pojistné události ale jednalo by se rovněž o závažné porušení vízových podmínek.

 

 

FAQ: Mohu mít i jiné pojištění než OSHC?

Pokud považujete pojištění OSHC za nedostatečné, můžete si zvolit jakékoliv další cestovní pojištění dle vlastního výběru. I při zajištění jiného pojištění však zůstává zákonná povinnost mít uhrazené pojištění OSHC.

 

 

FAQ: Na jak dlouho dopředu musím mít OSHC předplaceno?

Podle platné legislativy musí být pojištění uhrazeno na celou předpokládanou délku pobytu dle platnosti víza.

 

 

FAQ: Jedu studovat na turistické vízum, musím mít pojištění OSHC?

Nemusíte a vlastně ani nemůžete, protože OSHC je určeno pouze držitelům studentských víz. Držitelé turistických víz si zajišťují cestovní pojištění dle vlastního uvážení a výběru.

 

 

FAQ: Jaké krytí zahrnuje pojištění OSHC?

Nemusíte Pojištění hradí 85% nákladů na ošetření u specialisty a 100% nákladů spojených s vyšetřením u praktického lékaře nebo pobytem v nemocnici. Pro jednotlivé výkony existují v Austrálii tabulky. Zdravotnické zařízení může účtovat sazby i vyšší, v takovém případě se procento spolúčasti pacienta na úhradě výkonu pochopitelně zvyšuje. Pojištění naopak nehradí návštěvy u stomatologa, optika, preventivní prohlídky a léčení stavů, kterými jste trpěli ještě před odjezdem do Austrálie.

 

Pro úplný výčet toho, co je a není hrazeno v rámci pojištění OSHC můžete navštívit webové stránky příslušných pojišťoven nebo kontaktovat naši bezplatnou infolinku 774.808.707.

 

 

AustraliaExpert portál

O portálu AustraliaExpert

StudyPlanner - plánovač studia

PriceTotal! - porovnávač cen kurzů

Jak vyhledávat kurzy a školy

Uživatelský účet AustraliaExpert

AE asistenční služby

Služby a výhody pro klienty

Kontakty v ČR a Austrálii

Studium v Austrálii v 5ti krocích

Ubytování v Sydney - vybavené byty

Zajišťování turistických víz

Vyžádání kalkulace studia na míru

AE průvodce studijními pobyty

Proč studovat v Austrálii

Kurzy v Austrálii

Australské lokality

Studentské vízum do Austrálie

Turistické vízum do Austrálie

Práce v Austrálii

Ubytování v Austrálii

Zdravotní pojištění OSHC

Letenky do Austrálie - časté dotazy

Zajímavé blogy z Austrálie

Jak sestavit plán svého studia?

© 1995-2012 CZEKO Group, s.r.o.
Education & Travel Connections. Všechna práva vyhrazena.

Podmínky užívání

Ochrana osobních údajů

Pravidla pro registrované uživatele