Příprava krok za krokem

Celou přípravu jsme rozdělili do pěti bodů.

Vše začíná nezávaznou konzultací v Praze nebo v Ústí nad labem

1. Nezávazná konzultace

Pokud se chcete dozvědět co nejvíce anebo již začít svůj pobyt připravovat, určitě doporučujeme domluvit si s námi osobní setkání. Schůzky probíhají několikrát týdně v Praze, ale i na naší administrativní centrále v Ústí nad Labem. Někteří z Vás za námi do Prahy jedou i stovky kilometrů. Cesta se ale zaručeně vyplatí, schůzkám přikládáme velký význam a trvají nejčastěji 2-3 hodiny. Diskuze je opravdu zevrubná a dozvíte se řadu důležitých a aktuálních informací, které lze z internetu jen z těží vyčíst.

Osobní konzultace v Praze s Honzou Khynychem

Honza je spoluzakladatelem AustraliaExpert a své aktivní práci s klienty se věnuje nepřetržitě již 20 let. Nikdy se nepřesunul na čistě manažerskou pozici po vzoru zakladatelů konkurenčních agentur a nenechal se při kontaktu s klienty zastupovat. V současné době je tak nejdéle působícím konzultantem s největším počtem osobně připravených žádostí o víza do Austrálie v České republice.

„Naši klienti jsou motivování, sebevědomí a inteligentní lidé. Nechybí jim ani potřebná odvaha díky které se k cestě na druhý konec světa odhodlají. Je pro mě radost i čest s takovými lidmi pracovat, věnovat jim svůj čas a energii, dělit se s nimi o své zkušenosti z tisíců vyřízených žádostí o víza, pomáhat jim hledat nejvhodnější cestu a následně sledovat jak naplňují své cíle v Austrálii. Myslím, že mám tu nejlepší práci na světě!:-)“

Jan Khynych

  • spoluzakladatel agentury
  • žil v Austrálii 3 roky
  • konzultuje nepřetržitě již 20 let
  • více než 4000 osobně připravených žádostí o víza
  • nejdéle působící konzultant se specializací na Austrálii v ČR

Telefonické konzultace a elektronická komunikace

Jste aktuálně v zahraničí anebo pro Vás není úplně praktické dostavit se osobně do Prahy nebo do Ústí nad Labem? Určitě to nevadí, Vás pobyt lze kompletně připravit i na dálku. Nakonec většina žádostí o víza se dnes podává online a veškeré potřebné dokumenty tak stačí jen skenovat.

Oslovte nás způsobem, který Vám vyhovuje. Zavolejte, pošlete email, nebo napište přes whatsapp, facebook, iMessage, ICQ nebo Skype.

Kam dále?

Vyžádat kalkulaci online Kontakty

 

2. Podání přihlášky ke studiu

Po společném výběru lokality pro Váš pobyt, výběru vhodné vzdělávací instituce a odsouhlasení konečné podoby studijního plánu podáváme přihlášku. V případě jazykových škol od Vás budeme potřebovat v této fázi pouze kopii pasu. V případě odborných škol konkrétního zaměření navíc kopii dokladu o dosaženém vzdělání a případně také doklad o jazykové znalosti. Pokud žádnou jazykovou zkoušku nemáte a přesto se chcete hlásit na odborná studia, určitě nezoufejte, většina odborných škol akceptuje i podstoupení online jazykového testu, který Vám se školou domluvíme.

Úhrada studia

Dle pravidel pro studentská víza je třeba uhradit do Austrálie studium a zdravotní pojištění OSHC ještě před podáním žádosti o víza. Doklad o zaplacení studia a pojištění totiž tvoří jedny z nejdůležitějších povinných příloh Vaší žádosti. Po získání dokladu o zaplacení z Austrálie začínáme společně připravovat podání samotné žádosti o studentská víza.

Důležité: věděli jste, že studium nemusíte vždy dopředu uhradit celé? Naše agentura Vám dokáže domluvit ve školách splátkový kalendář, uhradit tak můžete dopředu pouze část a zbytek až postupně, v průběhu pobytu.

Kam dále?

Jak si naplánovat jazykové studium Jak si naplánovat studium na odborné škole

3. Příprava žádosti o studentská víza

Na naší konzultaci jsem si sestavili podrobný časový harmonogram příprav díky kterému přesně víte jaké kroky přípravy obnáší, v jakém pořadí se podstupují i do kdy je vhodné jednotlivé kroky učinit. Sestavili jsme si společně i seznam příloh k žádosti o vízum.

Maximální servis při přípravě žádosti o víza

Je bohužel běžnou praxí, že klienti u svých agentur dostanou univerzální seznam příloh, formuláře k vyplnění a vzor motivačního dopisu pro sestavení toho svého. Zbytek je už na nich. Nic takového u nás nečekejte, formuláře vyplňujeme za Vás a pouze se doptáváme na potřebné relevantní informace, motivační dopis píšeme s Vámi a řešíme v něm každou větu. I zde můžete naplno čerpat z 20ti let našich zkušeností.

Rovněž nečekejte žádný univerzální seznam potřebných příloh, tento Vám sestavíme individuálně na míru, přesně dle Vašich osobních okolností.

Kam dále?

Víza do Austrálie

4. Předletové přípravy

Letenka

Jakmile máte své vízum, je třeba zajistit si letenku. Velmi doporučujeme nezakupovat letenku dokud vízum nebude uděleno. Náš letenkář Vám pomůže vyhledat nejvhodnější letecké spojení. Je poté jen na Vás, zda si letenku zakoupíte přímo u nás nebo sami přímo na internetu.

Tip: věděli jste, že si stačí zajistit pouze jednosměrnou letenku? Této možnosti využívá až 80% klientů.

Ubytování

Rádi Vám zajistíme ubytování dle Vašich požadavků ve všech australských destinacích. Pokud plánujete studijní pobyt v Sydney, můžeme Vám navíc nabídnout ubytování ve vybavených bytech za nekomerční ceny. Díky této nabídce naši klienti neplatí žádný poplatek za zajištění ubytování a cena ubytování v bytě odpovídá stejným cenám, jako když byste si ubytování pronajali zcela sami bez zprostředkování agenturou. Ceny ubytování jsou tedy “očesány” o všechny obvykle poplatky a marže. Naše cenová nabídka tak nemá mezi nabídkami jiných agentur konkurenci.

Užitečné tipy před odjezdem

Nyní máte již zajištěné vše důležité, máte zajištěné studium, vízum, letenku i ubytování. Zbývá už jen doladit poslední detaily. V rámci předodletové orientace s Vámi znovu projdeme všechny důležité informace a ujistíme se, že máte vše potřebné zajištěné včetně odhlášky na zdravotní pojišťovně, vyřízeného mezinárodního řidičského průkazu, výměny hotovosti i krátké cestovní pojištění na dobu letu než Vám v Austrálii začne platit místní pojistka OSHC.

Mějte na paměti, že s odletem naše spolupráce nekončí. AustraliaExpert zajišťuje všem svým klientům bezplatnou podporu a zázemí prostřednictvím svého studentského centra v Austrálii během celého pobytu.

 

Kam dále?

Ubytování v Sydney

5. První dny v Austrálii

Pokud s námi vycestujete do Sydney, budeme Vám k dispozici osobně přímo na místě prostřednictvím našeho studentského centra. Naší kolegové Jiří, Bára a Alexandra Vám budou pomáhat, radit a poskytovat podporu během celého následného pobytu.

Nemusíte mít ani obavu, pokud s námi cestujete do jiných australských destinací, budeme Vám k dispozici na telefonu, emailu i prostřednictvím sociálních sítí.

Naši klienti směřující do Sydney z letiště odjíždějí přímo do zajištěného ubytování. Na předodletové schůzce obdržíte mimo jiné ubytovací booklet s přesnými informace o adrese svého ubytování, fotografie bytu, instrukce pro cestu do ubytování i informace k předání klíčů.

V bytě se následně napojíte na bezplatnou wifi a napíšete nám zprávu, že jste v pořádku na místě a že s Vámi následující den můžeme počítat na popříletovou schůzku 🙂

Na schůzce se nejen seznámíte s kolegy, ale hned začnete pracovat na tom, abyste v Austrálii začali co nejrychleji fungovat. S kolegy zažádáte o daňové číslo – TFN, zajistíte australského mobilního operátora, studentský účet v bance, jízdenku MHD a pustíte se také do úpravy životopisů, abyste se následně mohli podívat již na konkrétní nabídky práce. Zejména v počátku je tedy spolupráce s kolegy na studentském centru spolupráce velmi intenzivní:-) Ohledně práce se nemusíte obávat, v Sydney je dlouhodobě situace nejlepší z celé Austrálie a bez jakéhokoliv přehánění můžeme potvrdit, že práci zde nalezne prakticky každý.

Užitečné tipy před odjezdem

Nyní máte již zajištěné vše důležité, máte zajištěné studium, vízum, letenku i ubytování. Zbývá už jen doladit poslední detaily. V rámci předodletové orientace s Vámi znovu projdeme všechny důležité informace a ujistíme se, že máte vše potřebné zajištěné včetně odhlášky na zdravotní pojišťovně, vyřízeného mezinárodního řidičského průkazu, výměny hotovosti i krátké cestovní pojištění na dobu letu než Vám v Austrálii začne platit místní pojistka OSHC.

Mějte na paměti, že s odletem naše spolupráce nekončí. AustraliaExpert zajišťuje všem svým klientům bezplatnou podporu a zázemí prostřednictvím svého studentského centra v Austrálii během celého pobytu.

TIP: jako jedna z mála agentur nejsme pouze agenturou vzdělávací, ale i migrační. Vedoucí naší kanceláře v Sydney Jiří Mrkvánek, MBA je registrovaným migračním agentem s letitou praxí a tak v rámci našich služeb zajišťujeme i jiná než studentská víza včetně žádostí o trvalé pobyty. Na konzultace za imigračními právníky a agenty Vás tedy nebudeme odkazovat do externích agentur v Sydney, kde platíte i za úvodní konzultaci, ale veškerý servis získáte jednoduše přímo od nás.

 

Kam dále?

Kontakt na studentské centrum v Sydney