Ubytování v Austrálii

Doporučujeme: určitě se nezavazujte v počátku na delší dobu

Vaší spokojenost s ubytováním ovlivňuje řada faktorů a proto není dobré se ihned z počátku zavazovat na delší dobu. Nemusí jít nutně o problém s kvalitou ubytování, hrát roli mohou i mezilidské vztahy se spolubydlícími, kteří Vám vyhovovat mohou, ale také nemusí. Rovněž můžete zjistit, že Vaše první práce v Austrálii je od stávajícího ubytování příliš vzdálená a musíte dlouho dojíždět. To vše zjistíte až na místě, proto optimální doba zajištěného ubytování pro počáteční aklimatizaci bývá cca 4 týdny s možností případného dalšího prodloužení.

Jaké počáteční ubytování si zajistit?

Pokud si chcete počáteční ubytování zajistit sami, můžete samozřejmě využít např. přátel nebo známých, kteří v Austrálii již jsou. Další možností je poptávka přes sociální sítě – velmi populární je např. facebooková skupina: Slováci a Češi v Sydney. Podobně skupiny existují i v dalších australských městech.

Nejvíce klientů však využívá volitelného zajištění ubytování přes naši agenturu v apartmánech AustraliaExpert, pokud cestují do Sydney, případně ubytování v hostitelských rodinách – tzv. homestay, pokud s námi cestují do jiných australských destinací.

Cena ubytování v apartmánech AustraliaExpert

Poplatek za zajištění ubytování: ZDARMA
Dvoulůžkový pokoj:    4 týdny: AUD 190/týden  |  od 5. týdne: AUD 170/týden
Trojlůžkový pokoj:       4 týdny: AUD 170/týden  |  od 5. týdne: AUD 140/týden

 

Ukázky apartmánů AustraliaExpert

Výhody ubytování v apartmánech AustraliaExpert:

 1. Bydlení je našim klientům zajišťováno bez agenturní provize, tedy za nejnižší možné ceny.
 2. Ubytování je zajištěno ještě před Vaším odjezdem – k dispozici budete mít adresu, fotografie, popis bytu i přesné informace pro cestu z letiště a předání klíčů.
 3. Neplatíte poplatek za zajištění ubytování.
 4. Cena ubytování již zahrnuje poplatky za energie, internet a služby spojené s užíváním bytu.
 5. Ubytování je dopředu možné zajistit na 4-8 týdnů. Během pobytu si můžete ubytování průběžně prodlužovat po libovolně dlouhou dobu.
 6. Ve všech bytech je k dispozici WIFI internet, byty jsou kompletně vybavené včetně nádobí, povlečení apod.
 7. Ubytování sdílíte se studenty z různých zemí, nikoliv jen pouze se studenty z České a Slovenské republiky.
 8. Všechny byty se nachází v základním pásmu městské hromadné dopravy. Bude Vám tedy stačit nejlevnější časová jízdenka pro první pásmo. Cesta z ubytování do centra Sydney se pohybuje v rozsahu 15 – 30 minut.
 9. Manažer ubytování po 2. týdnu pobytu vybírá jednorázovou zálohu 350 AUD na vybavení bytu. Tato záloha se vrací v plné výši při opuštění ubytování.
 10. Byty, které byly otevřeny v poslední době, mají jako součást vybavení i 3D televize a herní konzole.
 11. Aktuálně je k dispozici více než 30 bytů v různých lokalitách centrální části Sydney. Při nabídce pro konkrétní umístění vycházíme z lokality Vaší vybrané školy a z volných kapacit, které jsou k dispozici pro termín Vašeho příletu.